zdravo-stavyVšimli ste už v lekárni alebo v supermarkete ovocné a zeleninové šťavy slovenského výrobcu v pútavom dizajne s trefným názvom ZDRAVO? Viete, čo sa v menších sklenených fľaštičkách či vo väčších fľašiach skrýva a aký je príbeh tejto značky? O ZDRAVO šťavách nám porozprával pán doc. Ing. Pavol Konštiak, PhD., majiteľ spoločnosti KON-RAD.

zdravo-stavyPán Konštiak, šťavy ZDRAVO sa vyrábajú v Srbsku v dedinke Selenča. Selenča je slovenskou dedinou v regióne Vojvodina. Ako sa výroba ZDRAVO štiav dostala zo Slovenska práve do Selenče?

Selenča je naozaj slovenskou dedinou na území Srbska, žije tu dodnes viac ako 91 % Slovákov. Slováci do Selenče prišli už pred rokom 1758. Dominantné sú v nej stále tradičné remeslá a poľnohospodárstvo, ktorým veľmi fandíme a snažíme sa ich podporovať. V roku 2002 tu vznikla fabrika ZDRAVO Organic, s cieľom vyrábať čo najzdravšie potraviny, postupne sme prešli do 100%  prírodného výrobného programu, čím sme sa stali dostupnejší na trhu. Do výroby ZDRAVO produktov sme investovali nemalé finančné prostriedky – do kvalitnejších technológií a prísnej certifikácie výrobkov formou ISO, HACCP, KOSHER atď.. V Selenči vyrábame aj iné zeleninové výrobky, napríklad paprikovú nátierku Ajvar alebo Pečenú papriku rezy a ďalšie obľúbené zaváraniny.

zdravo-stavyAká je teda cesta ovocia a zeleniny, kým sa nám dostane do rúk v sklenenej fľaštičke ZDRAVO?

Pretože konzumáciou nezdravých potravín sa ničí bunková imunita, najjednoduchším spôsobom prevencie je prehodnotiť všetko, čo plánujeme konzumovať. Takáto je aj filozofia ZDRAVO štiav. Od našich dlhoročných dodávateľov preto nakupujeme len to najlepšie ovocie a zeleninu, ktorých kvalitu si prísne strážime. Suroviny potom spracovávame doslova podľa „receptov našich starých materí“. Veľká časť spracovania sa robí ručne, do štiav sa nepridávajú žiadne chemické látky a farbivá, aby boli čo najviac zdraviu prospešné.

zdravo-stavyZDRAVO šťava je teda naozaj len 100% ovocím a zeleninou, teda fľaštičkou plnou vitamínov v tej najprírodnejšej forme, je tak?

Správne, naše 100% ovocné a zeleninové šťavy ZDRAVO sa vyrábajú lisovaním z ovocia a zeleniny, čím sa v čo najväčšej miere zachovávajú živiny a vitamíny a ďalšie dôležité látky pre organizmus. Šťavy sú vhodné aj pre vegánov, na ich výrobu totiž nepoužívame žiadne geneticky modifikovane suroviny (GMO free). Konzervácia štiav sa následne dosahuje výlučne šetrnou pasterizáciou. Do štiav nepridávame žiadnu vodu ani cukor (okrem jedinej výnimky – paradajkovej šťavy, ktorá by bola niekedy veľmi kyslá)  a pri viaczložkových šťavách pri procese miešania používame len šťavu z čerstvých jabĺk, nepridávame teda žiadnu vodu navyše. Voda a cukor pochádzajú len z čerstvého ovocia a zeleniny. Pri výrobe nepoužívame žiadne koncentráty, preto naše šťavy ZDRAVO patria do medzinárodného označenia NFC (not from concentrate – bez koncentrátov) a balené sú výlučne v sklenených fľašiach.

zdravo-stavyPortfólio štiav ZDRAVO je také široké, že si medzi nimi vyberie určite každý, či už dieťa alebo dospelý. Ktorá zo štiav je Vaša najobľúbenejšia?

Určite každý si nájde svojho favorita, obľúbenú chuť alebo  kombináciu chutí.  O tom svedčí aj ich stále rastúci predaj. Medzi najobľúbenejšie kombinácie ZDRAVO štiav patria: cvikla a jablko, mrkva a jablko, čistá jablčná šťava, cvikla s čučoriedkou a jablkom (to je práve ten môj favorit 😊) a hruška s jablkom. Detičky inklinujú skôr k sladším chutiam, ako sú šťavy s broskyňou a marhuľou, medzi dospelými práve letí spomínaná cvikla a paradajka, napr. pikantná paradajková šťava je výborná. Malé fľaštičky (0,2l) kupujú väčšinou mamičky pre svoje ratolesti do školy a na cesty, veľké fľaše (0,75l) si zákazníci užívajú v rodinnom kruhu.

 

Pán Konštiak, ďakujeme Vám za rozhovor a tešíme sa, že ZDRAVO šťavy už nájdeme aj v lekárňach a môžeme si tak cestou z lekárne doslova vypiť na zdravie!

Chcete výskúšať zdravé a chutné ZDRAVO šťavy ?

Odporúčame vám:

zdravo šťavy_imunita
Zdravo šťavy - 100% šťavy z ovocia a zeleniny 0,2 l
Zdravo šťavy sú čisto prírodné šťavy vyrábané bez pridania cukru (s výnimkou paradajkovej) a vody. Pri výrobe nie sú používané žiadne koncentráty. Okrem toho sú šťavy vyrobené bez použitia konzervačných látok, umelých farbív a príchutí.
Zdravo šťavy
Zdravo – 100% šťavy z ovocia a zeleniny 0,75 l
Zdravo šťavy sú čisto prírodné šťavy vyrábané bez pridania cukru (s výnimkou paradajkovej) a vody. Pri výrobe nie sú používané žiadne koncentráty. Okrem toho sú šťavy vyrobené bez použitia konzervačných látok, umelých farbív a príchutí