Zdravé srdce, ako na to?

Vysoký krvný tlak, cukrovka či ateroskleróza, to sú všetko choroby, ktoré sú zapríčinené nezdravým životným štýlom, fajčením a pravidelným stresom. Slovensko sa radí medzi krajiny s najvyšším počtom ľudí, ktorí trpia na srdcovo-cievne ochorenia. Záleží vám na tom, aby ste mali zdravé srdce a cievy? V našom článku vám poradíme, ako si udržíte svoje srdce zdravé a mohli si užívať radostný život bez ťažkostí. 

Signály srdca, nepodceňujte ich!

Väčšina ľudí nepočúva signály, ktoré mu našepkáva jeho organizmus a namiesto oddychu si na plecia naložia toho ešte viac. Typickým príznakom býva silné búšenie srdca, ktoré naznačuje problém, ktorý v niektorých prípadoch vyústi do vážnejších stavov. Pri dlhodobom prehliadaní problému sa v niektorých prípadoch objavujú panické stavy a ataky. Pokiaľ často cítite pichanie a búšenie srdca, spozornite.

Podporte zdravie srdca a žite naplno

Upravte jedálniček

Vyvážená strava tvorí dôležitú súčasť fungovania všetkých orgánov. Čerstvé ovocie a zelenina vám dodajú potrebnú energiu a živiny, ktoré sú pre organizmus nenahraditeľné. Pre podporu zdravia vášho srdca konzumujte jablká, ktoré sú bohaté na vlákninu a chránia telo pred voľnými radikálmi. Ďalšou zdravou potravinou je artičoka. Pre srdce je dôležitá z hľadiska znižovania cholesterolu v krvi.

Doplnky výživy s obsahom vitamínov a minerálov

Vitamíny a minerály patria medzi dôležité živiny, ktoré podporujú naše zdravie. Doplnky výživy je vhodné užívať v prípade, ak ich potrebné množstvo neviete získať zo stravy.

 

Active Legs 30 tabliet

TIP:  Urobte niečo pre zdravie vášho srdca a ciev. Výživový doplnok Active Legs™ Strong pomáha posilňovať cievy, podporuje cirkuláciu krvi, normálnu funkciu žíl a pomáha znižovať pocit unavených a ťažkých nôh.

 

 

Omega 3 -mastné kyseliny 

Sú nevyhnutnou zložkou pre naše zdravie. Telo si ich nedokáže samo vytvoriť a v strave ich je nedostatok, nakoľko sa vyskytujú najmä v morských rybách, vlašských orechoch a ľanových semienkach. Doplníte ich formou výživových doplnkov, ktoré vám doplnia potrebnú dávku.

Vitamín C

Je silný antioxidant, ktorý znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Nájdete ho predovšetkým v citrusoch, ríbezliach a čučoriedkach.

Pohyb je základ

Ľudia, ktorí sa nevenujú žiadnym športovým aktivitám majú väčšiu pravdepodobnosť ochorenia srdca ako ľudia, ktorí športujú. Fyzická aktivita prispieva k zníženiu hladiny cholesterolu a k zlepšeniu krvného tlaku. Pravidelný pohyb je súčasťou zdravého životného štýlu a denne sa odporúča nachodiť aspoň 10 000 krokov. Premyslite si, aký šport vás baví a podľa toho sa rozhodnite. Aby bolo vaše srdce zdravé, doprajte si dostatok aktivít. Cvičte, behajte alebo plávajte! Srdce je sval, ktorý treba rozpumpovať!

Pospite si

Nedostatok spánku vystavuje človeka vyššiemu riziku srdcovo-cievnych ochorení a mení spôsob fungovania tela. Príliš veľa spánku ovplyvňuje takisto zdravie srdca. Ideálne je pospať si 7 až 9 hodín.

Naučte sa zvládať stres

Človek sa so stresom stretáva v každodennom živote. Je to prirodzená reakcia tela na záťaž. Hoci stres vnímame častokrát negatívne, jeho úlohou je chrániť nás. Jednou z reakcií na stresovú situáciu je zrýchlenie tepu a vyšší krvný tlak. Ak je však tlak zvýšený dlhodobo, poškodzuje cievy a môže vyústiť do infarktu myokardu.

Vedeli ste, že dobrá nálada pomáha predchádzať problémom so srdcom? Smiech totiž uvoľňuje cievy a zvyšuje prietok krvi až o 20 %.

Active Legs 30 tabliet
Active Legs Strong pre správnu funkciu žíl a ciev
Výživový doplnok Active Legs™ Strong pomáha posilňovať cievy, podporuje cirkuláciu krvi, normálnu funkciu žíl a pomáha znižovať pocit unavených a ťažkých nôh.
Allegra COMFORT s tryptofánom a vitamínom B6
Allegra Comfort
Pre dlhodobé zlepšenie nálady pri diétach, odvykaní od závislostí, vhodné pri spánkových poruchách a pre dlhodobo pracovne preťažených ľudí. Vďaka zlepšeniu psychického zdravia tiež podporuje zlepšenie imunity.
Allegra STRONG - extra silná tableta pre dobrú náladu
Allegra strong
Extra silná tableta pre dobrú náladu a podporu imunity.
Curcumin liposomal plus 200 ml
Curcumin liposomal plus 200ml
Kurkumín v lipozomálnej forme. Antioxidant podporujúci tráviaci a kardiovaskulárny systém, normálny stav pokožky, duševnú rovnováhu a optimálny stav kĺbov a kostí.
Bylinná zmes na tlak so srdcovníkom
bylinna-zmes-na-tlak
Srdcovník priaznivo pôsobí najmä pri srdcových ťažkostiach
Visocor OM60
Visocor OM60
Relaxa RAPID - na rýchle upokojenie a proti stresu
relaxa Rapid
Nenávykový výživový doplnok s L-teanínom vhodný najmä na upokojenie od napätia a stresu pred fyzickým a psychickým výkonom, pri potrebe hlbokého sústredenia, pri nárazovom strese alebo psychickom nepokoji. Vďaka zlepšeniu psychického zdravia tiež podporuje zlepšenie imunity.
Harmónia tela a pozitívnej mysle 60g
Harmónia tela a pozitívnej mysle
Ľubovník, medovka a levandula podporujú emocionálnu rovnováhu a pozitívnu náladu