Zastavte predčasné starnutie


Starnutie je jediná spravodlivosť na svete, ktorá je dopriata každému z nás. Lenže, čo ak pokožka začne starnúť predčasne? Vieme tomuto procesu predchádzať? Máme pre Vás dobrú správu, a tou je, že predčasnému starnutiu vieme zabrániť, a to predovšetkým správnou starostlivosťou a dodržiavaním určitých zásad.

Za predčasné starnutie si vo väčšine prípadov môžeme my sami. Nezdravý životný štýl, nedostatok spánku či dlhodobé opaľovanie spôsobujú mnoho problémov, ktoré sa podpíšu  nielen na našej pokožke ale aj na psychike. S vekom stráca pokožka na elasticite a začína trpieť suchosťou. Suchá pokožka potom starne výrazne rýchlejšie a starostlivosť je o niečo náročnejšia.

Vplyvy na predčasné starnutie

Stres

V dnešnej dobe je zložité zvládať stres bez toho, aby ste si nepridali pár rokov naviac. V živote sa vždy vyskytne situácia, ktorá je stresujúca. Pri strese sa zvyšuje riziko civilizačných ochorení, ktoré si môžete privodiť. Ak v tejto dobe zvládate stres, máte vyhraté.

Zanedbaný spánok

Spánok má na náš život veľký vplyv. Kvalitný spánok má trvať aspoň sedem hodín, inak sa môžu objaviť škaredé kruhy pod očami, poruchy koncentrácie či psychický nepokoj.

Príliš veľa cukru

Kto by si niekedy nerád pomaškrtil. Príjem nadmerného množstva cukru je nielen škodlivý pre organizmus, ale odzrkadlí sa aj na našej pleti. V prípade, že trpíte opuchnutými očami a tmavými kruhmi pod očami, alebo máte vyrážky na pleti môžu byť problémom práve sladkosti.

Ako zabrániť predčasnému starnutiu

Hydratácia zvonka aj zvnútra

Okrem dodržiavanie pravidelného pitného režimu je potrebné tvár vyživovať aj zvonka. Na pleť pôsobí množstvo vonkajších vplyvov, slnečného žiarenia a voľných radikálov, ktoré zapríčiňujú vznik škaredých škvŕn a fľakov na pokožke.

Zdravá strava

Viete aké je tajomstvo mlado vyzerajúcej pleti? Presne tak, zloženie stravy. Ak túžite po krásnej, zdravej a mladej pokožke nezábúdajte na stravu bohatú na vitamíny, minerály a vlákninu. Konzumujte veľa zeleniny, ovocia a obilnín. Naopak zo stravy vylúčte cukor, biele pečivo a mlieko.

Vitamín D pre zdravie aj krásu

Tento slnečný vitamín hrá dôležitú úlohu pre náš život a podieľa sa na mnohých bunkových procesoch. Pomáha regulovať náš imunitný systém a je dôležitý pri udržiavaní zdravých kostí a zubov. Podľa niektorých štúdií, bola zaznamenaná interakcia medzi vitamínom D a génmi dlhovekosti.

Chráňte sa pred slnkom

Starnutie pokožky je spôsobené vplyvom slnečného žiarenia a vyžarovania nežiadúcich lúčov z monitoru počítača a telefónov. Toto žiarenie spôsobuje ochabovanie pokožky a nepekné škvrny. Ochranu zabezpečíte používaním krémov s ochranným faktorom aspoň SPF 20.

Pohyb a cvičenie

Pravidelný pohyb má pre náš organizmus priam magické účinky. Prospieva nielen telu, ktoré udržiava stále pevné, pružné a plné energie, ale má priaznivé účinky aj na našu pleť. Vyberte si takú aktivitu, ktorá vás najviac osloví. Na výber máte z viacerých aktivít ako plávanie, beh, bicykel, jóga či pilates. Je na vás ktorej aktivite dáte prednosť. Buďte aktívny aj v staršom veku. Pohyb vás naplní radosťou a odmení krásnou pleťou.

Doplňte B- alanín a podporte spomalenie biologického starnutia

Kto ešte nepozná elanín, nevie o čo prichádza. Tento výživový doplnok stravy je určený ženám a mužom nad 50 rokov, ktorý chcú predchádzať procesu predčasného starnutia a zlepšiť tak funkciu psychického, kognitívneho a zmyslového vnímania. Obsahuje významnú aminokyselinu B-alanin a minerály horčík a zinok, ktoré sa podieľajú na delení buniek. Zinok navyše prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Tento výživový doplnok nájdete aj v našej ponuke.

Odporúčame vám:

Elanin
Elanin
Výživový doplnok s obsahom horčíka a zinku, ktoré sa podieľajú na procese delenia buniek, obohatený o aminokyselinu beta-alanín.
Ortho Collagen Plus
Ortho Collagen Plus_plus
obsahuje unikátne komplexné zloženie zahŕňajúce kombináciu kvalitného morského kolagén typu I a vitamínov A, C, D3, E obohatené o minerály horčík a vápnik.
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
D3 K2 liposomal plus 200ml
D3 K2 liposomal plus 200ml
Vitamíny D3 a K2 v lipozomálnej forme – výživový doplnok. Prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov a k normálnej hladine vápnika v krvi. Podieľa sa tiež na procese delenia buniek a podporuje posilnenie imunitného systému.
Active Immune s bylinnými výťažkami a vitamínom D
Active Immune 30 tabliet
Výživový doplnok obsahuje extrakty z chmeľu, brezovej kôry, bazy čiernej, rozmarínu, olivových listov, čierneho korenia, oleja z dužiny rakytníka a vitamín D3, vďaka čomu prispieva k správ­nemu fungovaniu imunitného systému.
EPAplus D3 FORTE - výživový doplnok s vitamínom D
EPAplus VitaminD3
Vitamín D3 je produkovaný v našom tele pod našou pokožkou ako reakcia na vystavenie slnečnému žiareniu. Pobyt na slnku je pre väčšinu ľudí jednoduchým a spoľahlivým spôsobom na získanie vitamínu D.
Vitella Versi 100ml - dermatologický gél na problematickú pleť
Vitella Versi - dermatologický gél na problematickú pleť
Vitella Versi je dermatologický gél pre stavy súvisiace s prítomnosťou kvasinkových mikroorganizmov, vrátane Tinea versicolor a seborey.
Vitella U Nutrilotio - balzam na suchú a atopickú pokožku
Vitella-U
Vitella U Nutrilotio - balzam na suchú a atopickú pokožku
Luxusné pleťové sérum Benemedio 301 pre mladší vzhľad pokožky
benemedio
Luxusné pleťové sérum Benemedio 301 pre mladší vzhľad pokožky