Stres 1
Stres 2

Ako si zlepšiť sústredenie a odbúrať stres ?

Stres je častou príčinou zdravotných komplikácií. Škola, zamestnanie, rodina, neustály kolotoč a rýchla doba negatívne ovplyvňujú schopnosť koncentrovať sa a podávať vyrovnané výkony. Podľa štúdií nadmerný stres najviac postihuje vekovú kategóriu od 40 do 54 rokov a dnes ho už považujeme za normálnu súčasť života. Ciest, ako dosiahnuť zníženie stresu a zlepšenie koncentrácie je viacero.

Psycho-hygienické opatrenia

Kvalitný spánok je pre schopnosť sústrediť sa nevyhnutnosťou. Mali by ste spávať 7 až 9 hodín denne. Pravidelný pohyb je dôležitý pre telo a skvelý ventil pre hlavu. Nemusíte práve podávať superšportové výkony. Stačí obyčajná prechádzka, vďaka uvoľneným endorfínom sa budete cítiť šťastnejší. Vyhnite sa multitaskingu. Ak robíte viac vecí naraz, vaša koncentrácia prudko klesá. Odstráňte všetky rušivé vplyvy a všetku svoju pozornosť venujte danej úlohe. Ak sedíte pri učení alebo nad náročným projektom, často vstaňte, prejdite sa, vyvetrajte a dbajte na dobré osvetlenie.

Výživové opatrenia

Na podporu koncentrácie sa najčastejšie odporúčajú výživové doplnky s obsahom vitamínov skupiny B, ginkga ci L-theaninu. Tie sú nevyhnutné pre správnu činnosť nervovej sústavy. Výťažok zo zeleného čaju, esenciálna aminokyselina L –theanin priamym pôsobením v mozgu navodzuje stav hlbokej relaxácie bez pocitu ospalosti. Po podaní mozog vo veľkej miere začína pracovať v režime alfa vĺn. Upokojí, ale nevyvoláva zmyslovú otupenosť, nemá sedatívne či hypnotické účinky. Je vynikajúcou pomôckou pre študentov ale i pre golfistov. Prírodný extrakt z listov stromu Ginkgo biloba sa odpradávna využíva na zlepšenie pamäti a sústredenia. Asi 5000-ročná skúsenosť s jeho užívaním v Číne a množstvo medicínskych štúdií preukázali jeho blahodárne účinky na prekrvenie mozgu a srdca, pamäť a sústredenie. Ginkgo si vyžaduje dlhodobé užívanie.

Trpíte týmto problémom ?

Odporúčame vám:

Stopstres - shot s obsahom magnézia, draslíka a vitamínu B6
Stopstres
Stopstres je shot s obsahom magnézia, draslíka a vitamínu B6, ktorý pomáha pri stálej alebo zriedkavej nadmernej fyzickej a psychickej záťaži.
Relaxa RAPID - na rýchle upokojenie a proti stresu
relaxa Rapid
Nenávykový výživový doplnok s L-teanínom vhodný najmä na upokojenie od napätia a stresu pred fyzickým a psychickým výkonom, pri potrebe hlbokého sústredenia, pri nárazovom strese alebo psychickom nepokoji. Vďaka zlepšeniu psychického zdravia tiež podporuje zlepšenie imunity.
Ginkgo biloba 60 mg
Ginkgo 60 mg SR COMFORT - pre zdravý mozog
Jediné ginkgo na slovenskom trhu s protrahovaným účinkom pre minimalizáciu nežiadúcich účinkov, ako sú bolesti hlavy a závrate, pre zlepšenie pamäte a duševného výkonu