Objavte prírodnú mydliareň Fer à Cheval


Keď sa povie Fer à Cheval, mnohí z nás si predstavia mesto vo Francúzsku. No málokto vie, že názov reprezentuje najväčšiu továreň na výrobu mydla v Marseille a v preklade znamená podkova. V dávnej minulosti, keď mnoho ľudí nevedelo čítať, predstavoval názov symbol šťastia a prosperity. Továreň bola založená v roku 1856 a svoju receptúru predáva z generácie na generáciu. Tradičné mydlo, Francúzi už odjakživa používajú na pranie, k osobnej hygiene a v domácnosti. Objavte prírodnú mydliareň Fer a Cheval!

Fer à Cheval – Príbeh jednej mydliarne

Marseillské mydlo je 600 r. klasikou, ktorá je ekologickou a účinnou alternatívou v starostlivosti o pokožku i domácnosť. V celej jej existencii vyrába kvalitné prírodné mydlá s tradičnou receptúrou. Vzhľadom k šetrnej receptúre si nájde využitie v každej rodine. Keďže neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá ani palmový olej je vhodné aj pre alergikov. Tradičné marseillské mydlo je prírodné mydlo, ktoré sa vyrába metódou varenia v kotli. Je biologicky odbúrateľné a zabalené v ekologickom obale.

Vedeli ste že...?
Prvé mydlo bolo objavené na hore Sappo v Ríme, 1000 rokov pred Kristom?

Marseillské mydlo a jeho využitie

Tradičné marseillské mydlo sa využíva vo viacerých formách. Okrem klasickej starostlivosti o pokožku,
ktorú zanecháva čistú a hebkú má viacero iných využití. Prečítajte si ako a kde možno použiť marseillské mydlo .

Umývanie tváre a celého tela

Marseillské mydlo sa najčastejšie používa na osobnú hygienu. Pokožku zanecháva jemnú, čistú a prevoňanú. Rozmaznávajte sa marseillským mydlom a zahaťte svoju pokožku do príjemnej mydlovej vône.

Na holenie

Mydlo je výborným pomocníkom aj  pri holení. Po nanesení mydla na tvár sa vytvorí pena, ktorá zabezpečí ľahšie holenie.

Na pranie

Už odpradávna ľudia používali marseillské mydlo ako prostriedok na pranie. Vďaka prírodnému zloženiu ho mamičky používajú na pranie detského oblečenia. Nastrúhajte mydlo do pračky a odmení sa vám čistým a jemným prádlom.

                                                                 Na upratovanie

Marseillské mydlo je výborný pomocník v domácnosti. Rozpustite mydlo v teplej vode a umývajte podlahy či nábytok. Miestnosť nádherne prevonia a podlaha sa bude krásne lesknúť.

Je hypoalergénne

Prírodné marseillské mydlo Fer à Cheval je vyrábané podľa pôvodnej receptúry a neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá ani palmový olej. Je vhodné aj pre citlivú pokožku. Vďaka prírodnému zloženiu je marseillské mydlo vhodné aj pre jemnú detskú pokožku.

Mydlá s vôňou jazmínu a figových listov Marseillské mydlo tvorí základ novej rady parfémovaných mydiel z dielňe Fer à Cheval. Okrem tajomnej ruže si vyberiete z jemných vôní jazmínu, figových listkov, bieleho čaju a upokojujúcej levandule či kvetov yuzu a ambry. Jemné parfémované mydlá vyhovujú citlivej pokožke, šetrne umývajú a boli vyvinuté špeciálne pre alergikov.

Objavte celý rad produktov

Marseillské mydlo s olivovým olejom 300 g
Marseillské mydlo s olivovým olejom 300 g
Tradičné Marseillské mydlo je prírodné mydlo rastlinného pôvodu vyrábané metódou varenia v kotli podľa pôvodnej receptúry, ktorá je odovzdávaná z generácie na generáciu. Predstavuje ekologickú, efektívnu a zdravú alternatívu v starostlivosti o kožu aj o domácnosť.
Kocka proti škvrnám 150 g
Kocka proti škvrnám 150 g
Kocka proti škrnám s ľahko biologicky odbúrateľným zložením – vyrobené výhradne z rastlinných olejov, bez pridaných konzervačných látok, farbív, parfumov alebo živočíšnych tukov.
FER á CHEVAL Marseillské jemné parfumované mydlo Jasmín a Ambra 125 g
Jemné parfumované mydlo, ktoré vás zahalí delikátnou vôňou so sviežimi ovocnými a kvetinovými tónmi.
Multifunkčný sprej na upratovanie 500 ml
Univerzálny čistiaci prípravok v spreji – 500 ml
Univerzálny čistiaci prípravok v spreji s vôňou provensálskej olivy dôkladne odstraňuje nečistoty a mastnotu zo všetkých umývateľných povrchov. Jeho jedinečné zloženie bez alergénov bolo vyvinuté tak, aby bolo minimalizované riziko alergií.
Tekuté mydlo s olivovým olejom 500 ml
Tekuté marseillské mydlo s olivovým olejom – 500 ml
Tekuté mydlo Marseille s olivovým olejom Fer à Cheval je ideálne na umývanie rúk a tela.
Tekuté marseillské mydlo Biely čaj a yuzu - 500 ml
Tekuté marseillské mydlo biely čaj a yuzu – 500 ml
Tekuté mydlo White Tea & Yuzu Marseille sa vyrába v kotloch z výhradne rastlinných olejov starostlivo vybraných pre svoje zvláčňujúce vlastnosti. Kombinuje olej zo sladkých mandlí, ktorý je známy svojimi upokojujúcimi účinkami, s kokosovým olejom a vytvára bohatú a krémovú penu.
Tekuté mydlo Cedrát - 500 ml
Tekuté marseillské mydlo cedrát – 500 ml
Tekuté mydlo Embruns & Cédrat Marseille sa vyrába v kotloch výhradne z rastlinných olejov starostlivo vybraných pre svoje zvláčňujúce vlastnosti. Kombinuje olej zo sladkých mandlí, ktorý je známy svojimi upokojujúcimi účinkami, s kokosovým olejom a vytvára bohatú a krémovú penu.
Parfumovaný krém na ruky Levandula
Parfémovaný krém na ruky – Povzbudzujúca levandula 30 ml 
Parfumovaný krém na ruky, ktorý ich jemne zahalí nežnou a elegantnou vôňou. Krém obsahuje 99% ingrediencií prírodného pôvodu. Sú v ňom prepojené 4 účinné zložky dôležité pre kožu vašich rúk: organické bambucké maslo známe pre svoje regeneračné vlastnosti, organický olivový olej s vyživujúcimi vlastnosťami, organický olej zo sladkých mandlí s upokojujúcimi vlastnosťami a rastlinný glycerín, ktorý hydratuje.
FER à CHEVAL Koncentrovaný tekutý prípravok na pranie 2 l
Koncentrovaný tekutý prípravok na pranie vyrobený z marseillského mydla je účinný aj pri nízkych teplotách, odstraňuje odolné škvrny, chráni farby a zanecháva bielizeň čistú a sviežu. Unikátne zloženie zaisťuje šetrnú starostlivosť s minimálnym rizikom alergizácie. Obsahuje 99% ingrediencií prírodného pôvodu. Neobsahuje žiadne karcinogénne, mutagénne alebo toxické látky.