Pripravte sa do plaviek


Leto je za dverami a mnohé z nás riešia na poslednú chvíľu štíhlu líniu, ktorou by sa mohli pýšiť na pláži či pri vode. Nabraté kilogramy po zime sa však ťažšie zhadzujú a je náročné sa dostať do formy po akej túžime. Väčšina z nás však túži po štíhlej línii bez toho, aby niečo pre to spravili. To však nie je celkom možné. Poradíme vám pár nenáročných tipov, ako byť do leta fit, svieža a zdravá.

Pripravte sa do plaviek už teraz!

 
Začnite deň pohárom vody

Nakoľko v letných mesiacoch častejšie pociťujeme smäd, je pre nás pravidelná hydratácia nevyhnutná. Začnite deň pohárom vody, je to veľmi zdravá vec, ktorá priaznivo vplýva na celý organizmus! Zrýchli a naštartuje váš metabolizmus a urýchli vyprázdňovanie. Pre lepšiu chuť pridajte plátok citróna, grepu alebo pomaranča, ktorý vás osvieži a navyše obohatí o vitamíny. Pitný režim však dodržujte neustále a počas dňa nezabúdajte piť pravidelne. Váš organizmus sa vám za to poďakuje a odmení vás krásnou, mladistvou a hydratovanou pleťou.

Pite zelený čaj a užívajte probiotiká

Zelený čaj ponúka celý rad výhod pre naše zdravie. Okrem toho, že pomáha byť aktívny a sústredený, obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú predchádzať ukladaniu brušného tuku a napomáhajú k lepšiemu tráveniu. Viac o trávení sa dočítate tu: zdravom trávení bez nafukovania

Užívanie probiotík má pre zdravie človeka zasa iný význam. Okrem toho, že podporuje vylučovanie hormónov, regulujúcich chuť do jedla, zvyšuje aj hladinu bielkovín, ktoré regulujú tuky. Vďaka zlepšovaniu zdravia črevnej mikroflóry nás chráni pred vznikom obezity a mnohých ďalších chorôb.

  Dida1TIP: Vyskúšajte výživový doplnok Dida, ktorý prináša úľavu pri problémoch spôsobených nafukovaním a plynatosťou a zároveň pomáha chrániť a udržiavať prirodzenú mikrobiologickú rovnováhu tráviaceho traktu.

 

Jedzte menej a častejšie

Prichádzajú letné dni, ktoré sú pri chudnutí veľkými pomocníkmi. V lete sa viac potíme a vydávame aj viac energie. Naviac, väčšina ľudí má menšiu chuť k jedlu, čo spôsobuje, že chudnú. Ak ste však hladná, pripravte si misku plnú zeleniny, z ktorej nepriberiete. Okrem toho zelenina je plná vlákniny, ktorá je výborná na trávenie. Konzumáciou ťažkých jedál totiž svojmu organizmu vôbec neprospievate a zbytočne ho zaťažujete. V prípade, že máte problémy s nafukovaním, je vhodné sa zamyslieť aké potraviny vám neprospievajú.

Doprajte si zdravý spánok

Príchodom teplých dní sa môže spánok stať nedosiahnuteľným. Nielen, že môžeme mať problém zaspať, ale aj spánok býva prerušovaný. Nedostatok spánku totiž môže brániť pri chudnutí a spôsobiť viaceré problémy s pozornosťou. Pokiaľ chcete zostať zdravá, mali by ste spať aspoň 7 až 8 hodín denne. Počas spánku prebiehajú regeneračné procesy, ktoré priaznivo vplývajú na organizmus. Ak máte časté problémy so zaspávaním, mali by ste vyhľadať odborníka.

Neprestávajte sa hýbať

Ak túžite po štíhlej postave, mali by ste vedieť, že bez aktívneho pohybu, spánku a správneho jedálnička to bohužiaľ nepôjde. Pohyb je pre organizmus veľmi dôležitý a podporuje zdravie metabolizmu.

Nájdite si pre seba vhodný šport a začnite už teraz. Na začiatok  zvoľte niečo menej náročné. Joga, bicyklovanie či prechádzky sa do pohybu počítajú.

Odporúčame vám:

Active Liver - kompletná podpora pečene
Active Liver - kompletná podpora pečene
Active Liver TM je výživový doplnok podporujúci normálnu činnosť pečene a napomáhajúci udržiavať správny metabolizmus tukov.
Zuccarin - s chrómom a výťažkami z moruše
Zuccarin - s chrómom a výťažkami z moruše
Zuccarin je výživový doplnok ideálny pri chudnutí a snahe udržať si štíhlu líniu – vďaka aktívnym látkam pomáha udržiavať kontrolu nad telesnou hmotnosťou a pomáha znižovať chuť na sladké. Taktiež udržuje normálnu hladinu cukru v krvi vďaka čomu je výborným pomocníkom aj pre diabetikov
Apple Cider Gummies – jablčný ocot vo forme želé bonbónov
Jablčný ocot vo forme chutných želé bonbónov, jednoduchý a pohodlný spôsob užívania jablčného octu. Bez cukru, laktózy a gluténu. Vhodný pre vegánov.
Odvodnenie organizmu – bylinný čaj porciovaný
Herbex Odvodnenie organizmu - bylinný čaj porciovaný 60g
Žihľava a túžobník podporujú vylučovanie vody z tela a priaznivo pôsobia na močové cesty.
Psyllium prírodná vláknina
Psyllium prírodná vláknina
Psyllium je prírodná vláknina, ktorá v tráviacom trakte niekoľkonásobne zväčšuje svoj objem.
AVITA Probiotika plus vlaknina 60 tbl
AVITA Probiotika plus vláknina 60 tbl
Probiotiká obsahujú živé mikroorganizmy, ktoré vo všeobecnosti prispievajú k normálnej funkcii črevného traktu a pomáhajú optimalizovať tráviacu sústavu.
Zelený čaj s obsahom antioxidantu koenzým Q10
Zelený čaj s obsahom antioxidantu koenzým Q10
Zelený čaj s ALOE VERA a vôňou opuncie
Zelený čaj s ALOE VERA a vôňou opuncie
Zelený jačmeň - pre celkové zdravie a vitalitu
Zelený jačmeň 20x2,5g