fbpx

Poradňa zdravia

Sekcia Poradňa zdravia je našou snahou pomôcť vám s rôznymi zdravotnými problémami. Vysvetlíme vám príznaky ochorenia a tiež vám navrhneme ako problém efektívne riešiť.

Čo je lipozomálna forma vitamínov a minerálov a v čom spočíva jej jedinečnosť ?

Už ste počuli o unikátnej lipozomálnej forme vitamínov a minerálov, avšak neviete o čo presne ide a v čom spočíva jej jedinečnosť ? V článku sa dozviete viac.

železo

Prečo je železo pre organizmus veľmi dôležité ?

Nedostatok železa trápi najmä ženy, no môže k tomu dôjsť prakticky u kohokoľvek. Ak pociťuje únavu, slabosť či vyčerpanie, ste bledý či máte zvýšenú citlivosť na chlad, dôvodom môže byť práve chýbajúce železo.

depresia-unava

Jesenná únava a depresia

Symptómy jesennej depresie – nezáujem, beználadovosť, letargia, skleslosť, podráždenosť, strach, úzkosť, precitlivenosť, či poruchy spánku, by ste nemali podceňovať.

Stres 1

Sústredenie a stres

Škola, zamestnanie, rodina, neustály kolotoč a rýchla doba negatívne ovplyvňujú schopnosť koncentrovať sa a podávať vyrovnané výkony. Ciest, ako dosiahnuť zníženie stresu a zlepšenie koncentrácie je viacero.

plynatost_naduvanie

Zdravé trávenie bez nafukovania

Nadúvanie alebo plynatosť patrí k prirodzeným procesom v ľudskom tele, no môže prerásť až do chronickej podoby a vtedy dokáže spôsobovať veľmi nepríjemné problémy. Viac o tom, ako nadúvaniu predchádzať a ako si s ním poradiť, sa dočítate v článku.

cukor-v-krvi

Prečo je dôležitá rovnováha cukru v krvi ?

Kolísanie hladiny cukru v krvi poznajú najmä diabetici, ale môže tiež súvisieť s tým, prečo sa vám nedarí schudnúť. Viac sa dočítate v článku.

vlasy

Krásne a zdravé vlasy

Túžite po krásnych a zdravých vlasoch, no neviete ako ich dosiahnuť ? Prečítajte si ako sa o vlasy správne starať a udržať ich pevné, zdravé a lesklé.

imunita

Silná imunita

Prežite jeseň i zimu bez chorôb! Posilnenie imunity je tou najlepšou prevenciou pred chrípkou či nachladnutím. Prečítajte si ako môžete posilniť obranyschopnosť sebe aj svojim deťom.

Pityriasis versicolor 2

Pityriasis versicolor

Pityriasis versicolor je ochorenie kože, ktoré spôsobujú lipofilné kvasinky Malassezia furfur, M. globosa a M. sympodialis, bežne sa vyskytujúce na povrchu pokožky.

vlasy, lupiny

Lupiny

Trápia vás lupiny a neviete čo s nimi? O príčinách ich vzniku a spôsobe ako sa ich zbaviť sa dočítate v článku.

Solárna dermatitída 2

Solárna dermatitída

Solárna dermatitída je akútny neinfekčný zápal kože, spôsobený zvýšenou citlivosťou pokožky na UV žiarenie alebo nadmerným vystavením pokožky pôsobeniu UV žiarenia. Viete ako s ňou bojovať?

nechtová mykóza

Nechtová mykóza

Plesňová infekcia patrí medzi najčastejšie ochorenia nechtov. Trpíte týmto problémom aj vy ? Čítajte viac.

Bradavice 1

Bradavice

Bradavice sú nezhubné výrastky na pokožke spôsobené ľudským kožným papilomavírusom (HPV). V článku sa dočítate ako sa týchto nežiadúcich „ozdôb″ zbaviť.

adropauza

Andropauza

Andropauza (mužský prechod) nie je žiaden výmysel. Ako si môžete pomôcť, aby ste ju zvládli v čo najväčšej telesnej aj duševnej pohode?

akné

Akné

Akné je kožným problémom, ktorý nepostihuje len tínedžerov, ale aj dospelých. Viete ako s ním bojovať?

Opar 1

Opary

Prekvapí vás občas ráno pri pohľade do zrkadle opar na perách? Čo je jeho príčinou a a ako sa ho zbaviť sa dočítate v článku.

Rozšírené žilky 3

Rozšírené žilky

Rozšírené cievky vedia potrápiť, najmä keď sa objavia na tvári. Rovnako často sa však objavujú aj na nohách. V článku vám poradíme ako na ne.

Pigmentové škvrny 2

Pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny sa zvyknú objavovať najčastejšie na dekolte, rukách ale nevyhýbajú sa ani pokožke tváre. Chcete vedieť ako na ne?

obvaz

Čo si zbaliť do cestovnej lekárničky ?

Chystáte sa na krátky výlet alebo dlhšiu dovolenku ? Či už idete sám, s deťmi alebo priateľmi, súčasťou batožiny každého cestovateľa by rozhodne mala byť aj lekárnička.  Viete čo by v nej nemalo chýbať ?

Suchá koža 3

Suchá koža

Rôzne prejavy suchej kože má až päťdesiat percent populácie. Patríte k nim? Prečítajte si ako si môžete pri problémoch so suchou kožou pomôcť.

detske-zuby

Ako sa starať o detské zúbky?

Zdravé mliečne zuby sú dôležitým predpokladom pre silný trvalý chrup. Viete ako sa o ne správne starať?

vaginalne_infekcie

Vaginálne infekcie

Vaginálne infekcie, hlavne mykózy, postihujú aspoň raz za život až 75 % žien. Viete čo môže byť ich príčinou a ako im predchádzať ?

opalovanie

Ako si užiť leto bez problémov

Počas horúcich letných dní sa môžeme stretnúť aj s komplikáciami, ktoré nám môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Prečítajte si na čo si treba dať v lete pozor, ako problémom predísť a ako ich v prípade nutnosti riešiť.

kŕčové žily

Kŕčové žily

Počas horúcich letných dní sa môžeme stretnúť aj s komplikáciami, ktoré nám môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Prečítajte si na čo si treba dať v lete pozor, ako problémom predísť a ako ich v prípade nutnosti riešiť.

Menu