Poradňa zdravia

Sekcia Poradňa zdravia je našou snahou pomôcť vám s rôznymi zdravotnými problémami. Vysvetlíme vám príznaky ochorenia a tiež vám navrhneme ako problém efektívne riešiť.

Čo je to Pityriasis versicolor ?

Pityriasis versicolor je ochorenie kože, ktoré spôsobujú lipofilné kvasinky Malassezia furfur, M. globosa a M. sympodialis, bežne sa vyskytujúce na povrchu pokožky.

Ako vznikajú lupiny ?

Trápia vás lupiny a neviete čo s nimi? O príčinách ich vzniku a spôsobe ako sa ich zbaviť sa dočítate v článku.

Solárna dermatitída

Solárna dermatitída je akútny neinfekčný zápal kože, spôsobený zvýšenou citlivosťou pokožky na UV žiarenie alebo nadmerným vystavením pokožky pôsobeniu UV žiarenia. Viete ako s ňou bojovať?

Nechtová mykóza

Plesňová infekcia patrí medzi najčastejšie ochorenia nechtov. Trpíte týmto problémom aj vy ? Čítajte viac.

Bradavice

Bradavice sú nezhubné výrastky na pokožke spôsobené ľudským kožným papilomavírusom (HPV). V článku sa dočítate ako sa týchto nežiadúcich „ozdôb″ zbaviť.

Andropauza

Andropauza (mužský prechod) nie je žiaden výmysel. Ako si môžete pomôcť, aby ste ju zvládli v čo najväčšej telesnej aj duševnej pohode?

Ako sa starať o jazvy aby boli menej viditeľné ?

Trápia vás jazvy na tvári alebo na inej časti tela? Zbavte sa ich a pýšte sa dokonalou pokožkou. Čím skôr sa začnete o jazvu starať, tým efektívnejší bude konečný výsledok. Viac v článku.

Ako bojovať s akné ?

Akné je kožným problémom, ktorý nepostihuje len tínedžerov, ale aj dospelých. Viete ako s ním bojovať?

Opary

Prekvapí vás občas ráno pri pohľade do zrkadle opar na perách? Čo je jeho príčinou a a ako sa ho zbaviť sa dočítate v článku.

Rozšírené žilky

Rozšírené cievky vedia potrápiť, najmä keď sa objavia na tvári. Rovnako často sa však objavujú aj na nohách. V článku vám poradíme ako na ne.

Pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny sa zvyknú objavovať najčastejšie na dekolte, rukách ale nevyhýbajú sa ani pokožke tváre. Chcete vedieť ako na ne?

Čo si zbaliť do cestovnej lekárničky ?

Chystáte sa na krátky výlet alebo dlhšiu dovolenku ? Či už idete sám, s deťmi alebo priateľmi, súčasťou batožiny každého cestovateľa by rozhodne mala byť aj lekárnička.  Viete čo by v nej nemalo chýbať ?

Sústredenie a stres

Škola, zamestnanie, rodina, neustály kolotoč a rýchla doba negatívne ovplyvňujú schopnosť koncentrovať sa a podávať vyrovnané výkony. Ciest, ako dosiahnuť zníženie stresu a zlepšenie koncentrácie je viacero.

Suchá koža

Rôzne prejavy suchej kože má až päťdesiat percent populácie. Patríte k nim? Prečítajte si ako si môžete pri problémoch so suchou kožou pomôcť.

Ako sa starať o detské zúbky?

Zdravé mliečne zuby sú dôležitým predpokladom pre silný trvalý chrup. Viete ako sa o ne správne starať?

Silná imunita

Prežite jeseň i zimu bez chorôb! Posilnenie imunity je tou najlepšou prevenciou pred chrípkou či nachladnutím. Prečítajte si ako môžete posilniť obranyschopnosť sebe aj svojim deťom.

Jesenná únava a depresia

Symptómy jesennej depresie – nezáujem, beználadovosť, letargia, skleslosť, podráždenosť, strach, úzkosť, precitlivenosť, či poruchy spánku, by ste nemali podceňovať.