Pityriasis versicolor


Pityriasis versicolor je ochorenie kože, ktoré spôsobujú lipofilné kvasinky Malassezia furfur, M. globosa a M. sympodialis, bežne sa vyskytujúce na povrchu pokožky. Ide o chronické kožné ochorenie, pre ktoré je charakteristická tvorba svetlých či tmavých škvŕn na koži. Škvrny sa vyskytujú najmä na miestach s väčším množstvom mazových žliaz. Objavujú sa však i na rukách, krku, na vnútorných stranách stehien, na bruchu či na tvári. Sú niekoľko milimetrov veľké, ale môžu splývať do plôch až s priemerom 2,5 cm. Bývajú ohraničené.

Pityriasis versicolorAko sa škvŕn na koži zbaviť ?

Na zmiernenie a odstránenie príznakov Pityriasis versicolor sa používajú antimykotické prípravky (krémy, maste, mydlá, šampóny). Tie pôsobia proti kvasinkám.Vhodné sú i prípravky obsahujúce octopirox, ktorý obmedzuje zvýšenú tvorbu kvasiniek a baktérií, spôsobujúcich vznik ložísk na pokožke. Vhodnou látkou je i biely ichtyol. Je nápomocný k obmedzeniu množenia plesní a baktérií a zároveň obmedzuje svrbenie.

Trpíte týmto problémom ?

Odporúčame vám:

Vitella Versi 100ml - dermatologický gél na problematickú pleť
Vitella Versi - dermatologický gél na problematickú pleť
Vitella Versi je dermatologický gél pre stavy súvisiace s prítomnosťou kvasinkových mikroorganizmov, vrátane Tinea versicolor a seborey.
Mediket Versi 120ml - dermatologický sprchový gél pre pokožku hlavy a tela
Mediket Versi - dermatologický sprchový gél pre pokožku hlavy a tela
Mediket Versi je dermatologický sprchový gél s dezinfekčnými a antibakteriálnymi vlastnosťami, vďaka ktorým ničí nežiaduce mikroorganizmy na pokožke tela a hlavy.