fbpx

Pigmentové škvrny


Pigmentové škvrny 3Pigmentové (alebo aj starecké) škvrny sú menšie oblasti pleti s tmavším zafarbením (hyperpigmentácie). Vyskytujú sa na tvári, rukách a ďalších častiach tela často vystavovaných slnku. Obvykle sa objavujú vo väčšej miere po 40. roku. V niektorých prípadoch sa však môžu objaviť i skôr.

Prečo a ako vznikajú ? 

Okrem genetickej predispozície sa pod pigmentové škvrny podpisuje nadmerné vystavovanie kože slnku. Niektoré lieky, antibiotiká a rastlinné výživové doplnky sú fotosenzitívne – zvyšujú citlivosť na slnečné žiarenie. Aj hormonálne zmeny ako tehotenstvo, užívanie hormonálnej antikoncepcie a s ňou súvisiaca zvýšená hladina estrogénu prispieva k väčšej aktivite melanocytových buniek. Príčinou vzniku hnedých škvŕn môžu byť aj invazívne a kozmetické zákroky. Tmavé škvrny na koži môžu byť aj prejavom niektorých ochorení, najmä zlej látkovej výmeny pri ochoreniach pečene a obličiek (tzv. starecké škvrny).

Pigmentové škvrny 2Ako sa škvŕn na koži zbaviť ?

Medzi najbežnejšie spôsoby odstránenia škvŕn patria krémy na pigmentové škvrny. Pôsobia na tmavých miestach pokožky, akými sú starecké či pigmentové škvrny. Účinné látky kyseliny salicylovej, extraktu zo žeruchy, glabidrín a aloesín viditeľne zosvetľujú postihnuté miesta. Ďalšou metódou je chemickým peeling, pomocou ktorého sa odstráni vrchná vrstva pokožky.

Diamantová dermabrázia je bezbolestný mechanický peeling, ktorý odstraňuje povrchové vrstvy kože, škvrny, vrásky a jazvy. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy. Výsledkom ošetrenia je zvýšená produkcia kolagénu.

Trpíte týmto problémom ?

Odporúčame vám:

MELANIL - krém na pigmentové škvrny s prírodnými zložkami
MELANIL - krém na pigmentové škvrny s prírodnými zložkami
Nadpis
Nadpis
Menu