Objavte prírodnú mydliareň Fer à Cheval


Keď sa povie Fer à Cheval, mnohí z nás si predstavia mesto vo Francúzsku. No málokto vie, že názov reprezentuje najväčšiu továreň na výrobu mydla v Marseille a v preklade znamená podkova. V dávnej minulosti, keď mnoho ľudí nevedelo čítať, predstavoval názov symbol šťastia a prosperity.

Továreň bola založená v roku 1856 a svoju receptúru predáva z generácie na generáciu. Tradičné mydlo, Francúzi už odjakživa používajú na pranie, k osobnej hygiene a v domácnosti.

Fer à Cheval – Príbeh jednej mydliarne
Marseillské mydlo je 600 r. klasikou, ktorá je ekologickou a účinnou alternatívou v starostlivosti o pokožku i domácnosť. V celej jej existencii vyrába kvalitné prírodné mydlá s tradičnou receptúrou. Vzhľadom k šetrnej receptúre si nájde využite v každej rodine. Keďže neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá ani palmový olej je vhodné aj pre alergikov. Tradičné marseillské mydlo je prírodné mydlo, ktoré sa vyrába metódou varenia v kotli. Je biologicky odbúrateľné a zabalené v ekologickom obale.

Vedeli ste že...?
Prvé mydlo bolo objavené na hore Sappo v Ríme, 1000 rokov pred Kristom?

Marseillské mydlo a jeho využitie

Tradičné marseillské mydlo má mnoho foriem využitia. Okrem klasickej starostlivosti o pokožku,
ktorú zanecháva čistú a hebkú má využitie aj v domácnosti.

5 spôsobov ako využiť marseillské mydlo:

1. Umývanie tváre a celého tela. Marseillské mydlo sa najčastejšie používa na osobnú hygienu. Pokožku zanecháva jemnú, čistú a prevoňanú.

2. Na holenie. Mydlo je dobrým pomocníkom aj pri holení. Po nanesení mydla na tvár sa vytvorí pena, ktorá zabezpečí ľahšie holenie.

3. Na pranie. Už odpradávna ľudia používali marseillské mydlo ako prostriedok na pranie. Vďaka prírodnému zloženiu ho mamičky používajú na pranie detského oblečenia. Nastrúhajte mydlo do pračky a odmení sa vám čistým a jemným prádlom.

4. Na upratovanie. Marseillské mydlo je výborný pomocník v domácnosti. Stačí rozpustiť kúsok mydla v teplej vode a môžete ním umývať podlahy či nábytok. Miestnosť nádherne prevonia a podlaha sa bude krásne lesknúť.

5. Je hypoalergénne. Prírodné marseillské mydlo Fer à Cheval je vyrábané podľa pôvodnej receptúry a neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá ani palmový olej. Je vhodné aj pre citlivú pokožku. Vďaka prírodnému zloženiu je marseillské mydlo vhodné aj pre jemnú detskú pokožku.

Mydlá s vôňou jazmínu a figových listov Marseillské mydlo tvorí základ novej rady parfémovaných mydiel z dielňe Fer à Cheval. Okrem tajomnej ruže si vyberiete z jemných vôní jazmínu, figových listkov, bieleho čaju a upokojujúcej levandule či kvetov yuzu a ambry. Jemné parfémované mydlá vyhovujú citlivej pokožke, šetrne umývajú a boli vyvinuté špeciálne pre alergikov.

Objavte celú radu produktov.

Marseillské mydlo s olivovým olejom 300 g
Marseillské mydlo s olivovým olejom 300 g
Kocka proti škvrnám 150 g
Kocka proti škvrnám 150 g
FER á CHEVAL Marseillské jemné parfumované mydlo Jasmín a Ambra 125 g
Multifunkčný sprej na upratovanie 500 ml
Univerzálny čistiaci prípravok v spreji – 500 ml
Tekuté mydlo s olivovým olejom 500 ml
Tekuté marseillské mydlo s olivovým olejom – 500 ml
Tekuté marseillské mydlo Biely čaj a yuzu - 500 ml
Tekuté marseillské mydlo biely čaj a yuzu – 500 ml
Tekuté mydlo Cedrát - 500 ml
Tekuté marseillské mydlo cedrát – 500 ml
Parfumovaný krém na ruky Levandula
Parfémovaný krém na ruky – Povzbudzujúca levandula 30 ml