fbpx

EPAplus FORTE – rybí olej bez zápachu a chuti po rybách

6,08 

Rybí olej EPAplus FORTE je vyrobený zo zmesi kvalitného rastlinného oleja a  oleja z morských rýb. O 30% silnejší ako EPAplus Natural! Vďaka špeciálnej úprave nie je cítiť po rybách, preto je veľmi vhodný aj pre deti. Obsahuje vitamín D, provitamín A – beta karotén a vitamín E.

Dostupné u nášho dodávateľa

Popis

Zdravie z morských rýb z Islandu.

Jeho základnou zložkou sú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v životne dôležitých procesoch, od regulácie krvného tlaku a zrážanlivosti krvi až po zvyšovanie imunity. Preto, ak často trpíte chrípkou, nachladnutím alebo ste brali dlhšiu dobu antibiotiká, je čas siahnuť po tomto oleji. Znižuje taktiež riziko srdcových ochorení a prospieva kráse, najmä pri zvýšenej lámavosti vlasov a nechtov, zlepšuje pleť a účinne pôsobí na kožu pri ekzémoch či psoriáze. Príjem nenasýtených kyselín je dôležitý v tehotenstve, podporuje správny vývoj mozgu a nervovej sústavy plodu. Priaznivo pôsobí na rozvoj mentálnych funkcií u detí, podporuje sústredenie, pamäť a proces učenia, ako aj udržanie psychickej vyrovnanosti a priaznivo ovplyvňuje hyperaktivitu.

Nutričná hodnota v 10 g (1 polievková lyžica):
Omega-3 mastné kyseliny 1 486-1 624 mg
z nich:
EPA                                              405 mg
DHA                                             270 mg
Provitamín A – betakaroten             1,5 g
Vitamín D                                       5,0 μg
Vitamín E                                     15,0 mg

Dávkovanie : Dospelí 1-2 polievkové lyžice denne (t.j. 10-20 g), deti od 3 rokov 1-2 kávové lyžičky denne (t.j. 5-10 g). Jedna fľaša obsahuje až 48 denných dávok. Odporúča sa užívať dlhodobo. Možno užívať priamo alebo použiť pri príprave pokrmov studenej kuchyne, šalátových zálievok, majonéz a pod. Nesmie byť vystavený pôsobeniu vyšších teplôt, preto nie je vhodný na vyprážanie.

Upozornenie : Nie je určený pre deti do 3 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v chlade a tme, pri teplote do 25 °C. Po každom použití uzatvorte fľašku, uložte v chlade a spotrebujte do 2 mesiacov od otvorenia.

Balenie : 220 g

Menu