Bylinná zmes na tlak so srdcovníkom a hlohom

1,99 

Srdcovník obyčajný (vňať), Hloh obyčajný (list a kvet), Lapacho (kôra), Imelo biele (vňať), Olivovník európsky (list), Jablčník obyčajný (vňať).

Popis

Srdcovník priaznivo pôsobí najmä pri srdcových ťažkostiach. Jeho sedatívne účinky zmierňujú symptómy napätia, úzkosti a stresu. Na liečenie srdcových ťažkostí používali srdcovník už starovekí Gréci a Rimania. Obsahuje srdcu prospešné látky dokážu srdce posilniť, zmierniť nepravidelné činnosti srdca ako napríklad srdcové arytmie alebo búšenie srdca, čo býva častokrát spojené s úzkosťou a napätím. U glykozidov sa ukázalo, že majú schopnosť znížiť krvný tlak.

Hloh reguluje srdcovú  činnosť,podporuje krvný obeh, relaxáciu a upokojenie. Zlepšuje prekrvenie vencovitých tepien, čiže kyslík môže lepšie využiť a tým nedovolí artérioskleróze, aby sa zhoršovala alebo v tele „prekvitala“. Prekrvuje aj srdcový sval a minimalizuje záchvaty pri ischemickej chorobe srdca.

Imelo podporuje zdravie ciev, zlepšuje mikrocirkuláciu a prekrvenie. Lapacho, olivovník a jablčník tradične pomáhajú krvnému obehu a krvnému tlaku.

Srdcovník obyčajnýZloženie : Srdcovník obyčajný (vňať), Hloh obyčajný (list a kvet), Lapacho (kôra), Imelo biele (vňať), Olivovník európsky (list), Jablčník obyčajný (vňať).

Návod na prípravu: 1 záparové vrecko zalejeme 0,5 l vriacej vody a necháme 10 minút vylúhovať.

Dávkovanie: 2 x denne 1 vrecko.

Balenie: 20×3 g (60 g)