Nechtová mykóza

Čo je nechtová mykóza ?

Plesňová infekcia patrí medzi najčastejšie ochorenia nechtov. Častejšie sa vyskytuje na nohách a je to nepríjemná  a dlhodobá záležitosť. Vzniká dôsledkom mechanického poškodenia nechtu, cukrovky, nadmerného potenia, dedičnosti, cievneho ochorenia alebo oslabenia imunity. Prejavuje sa bielym až žlto-hnedým sfarbením nechtovej platničky, zhrubnutím, zmäknutím a deformáciou nechtu, jeho oddeľovaním a rozdrobením do vrstiev. Toto všetko môže byť sprevádzané nepríjemným zápachom. Nechtová mykóza je vysoko nákazlivá, bez ošetrenia môže prísť k rozšíreniu nákazy na zdravé nechty, prípadne k jej prenosu medzi členmi rodiny.

Ako predchádzať nechtovej mykóze ?

Pravidelne si nohy umývajte, po osprchovaní sa ich riadne vysušte uterákom, vrátane priestoru medzi prstami. Každý deň si vymieňajte čisté ponožky. Udržujte nohy suché a vzdušné, nenoste tesné a nepriedušné topánky. Odstráňte zhrubnutie na nechtoch. Noste šľapky do verejných spŕch a plavární.

Ako ošetrovať postihnuté nechty ?

Vhodné sú prípravky priamo určené na ošetrenie nechtových húb a prevenciu nechtovej mykózy, ktoré prenikajú nechtom a znižujú jeho pH. Kyslé prostredie zabraňuje šíreniu mykotickej infekcie. Zvlhčujúce zložky nechty hydratujú, čoho výsledkom sú estetické a zdravo vyzerajúce nechty. Vhodné je súčasné používanie podporných prípravkov, napr. mydiel s obsahom striebra, pri každodennej hygiene, ktoré poskytujú ochranu pred vírusmi, plesňami a baktériami.

Trpíte týmto problémom ?

Odporúčame vám:

Naildoc - tyčinka na ošetrenie nechtovej mykózy
NASIL prírodné mydlo s nanostriebrom proti vírusom, plesniam a baktériam