Lipozomálna forma vitamínov a minerálov – v čom spočíva jej jedinečnosť?


Užívate nejaké výživové doplnky? A zamýšlali ste sa už niekedy nad tým, aké množstvo z nich naše telo skutočne dokáže využiť? Väčšina bežných výživových doplnkov sa totiž neabsorbuje v tenkom čreve a častokrát len malá časť z nich skončí v krvnom obehu a teda v bunkách. To zapríčiňuje, že v mnohých prípadoch náš organizmus v skutočnosti využije len malé percento z užitých výživových doplnkov. Lipozomálne výživové doplnky sa však takmer úplne vstrebávajú v čreve a odtiaľ putujú na určené miesto v organizme. Je to spôsobené tým, že lipozomálna forma má vyššiu vstrebateľnosť oproti iným formám, absorpcia sa môže zvýšiť až na 98 %.

Vo vode rozpustená látka (vitamín, minerál alebo antioxidant) je obalená fosfolipidovými nano-bublinkami tzv. lipozómami z lecitínu. Takáto lipozomálna forma vitamínov, minerálov a antioxidantov je novou formou, neporovnateľnou so žiadnou inou ústne podávanou formou.

vitaminy_lipozomalna_forma

lipozomČo sú to lipozómy?

Lipozómy sú drobné bubliny mikroskopickej veľkosti s vonkajším obalom zloženým zo zdravých tukov a s dutým jadrom, ktoré je možné vyplniť množstvom rozličných látok, napríklad vitamínmi či minerálmi. V súčasnosti klinické štúdie naznačujú, že lipozómy podporujú vstrebávanie výživných látok a majú vynikajúcu účinnosť. Je to vďaka tomu, že účinné látky sú po celý čas prenosu vďaka lipozomálnej membráne chránené pred enzýmami v našom tráviacom trakte a do určitej miery aj pred kyselinami v žalúdku. Vďaka tejto zlepšenej absorpcii sa účinná látka dostane rovno do krvného obehu. Stavebné jednotky lipozómov – fosfolipidy – sú prirodzenou súčasťou našich cytoplazmatických membrán, vďaka čomu je tento spôsob podávania výživových látok nášmu telu prirodzený.

Výhody lipozomálnej technológie

  • chráni vitamíny a minerály pred degradáciou
  • umožňuje rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie vitamínov a minerálov
  • zaisťuje vyššiu hladinu látky v plazme a lepší prestup látky dovnútra buniek
  • spôsobí, že vitamíny a minerály sú lepšie tolerované tráviacou sústavou

Oproti základným ústnym formám má niekoľko ďalších výhod. Prakticky 100%-né vstrebanie lipozómu z tráviacej sústavy do krvného obehu, takmer 100%-ný prestup do buniek, ktorý je navyše bez nárokov na energiu, na rozdiel od aktívneho transportu bežných foriem vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Akútny nedostatok vitamínu alebo minerálu

Pri akútnom nedostatku konkrétneho vitamínu či minerálu je častou možnosťou intravenózne podanie výživovej látky. Výživové doplnky podávané „do žily“ sú dobrou voľbou pre rýchly transport na miesto pôsobenia, avšak aj takýto spôsob podávania liečiva nemusí byť vždy jednoduchý. Naše telo nemusí podávané látky prijať, a navyše, hrozí aj riziko vzniku infekcií v dôsledku zavedených kanýl a riziko predávkovania. Ak teda máte akútny nedostatok vitamínov a minerálov, mali by ste, pokiaľ je to možné, siahnuť po ich lipozomálnej konzistencii. Ide o najrýchlejšiu najefektívnejšiu formu prijatia výživnej látky do nášho organizmu.

Štúdie v medicíne a v oblasti výživy potvrdzujú, že lipozomálna enkapsulácia môže viesť k 30-násobnemu zvýšeniu účinnosti podanej látky. Navyše, takáto forma vitamínov a minerálov sa užíva orálne, čo uľahčuje ich požívanie.

K tejto téme si môžete pozrieť aj krátke video :

Produkty od spoločnosti PURE LIFE, ktoré sa vyrábajú výhradne z prírodných surovín a nie sú zaťažené nepriaznivými vplyvmi životného prostredia. Pri ich spracovaní sa kladie dôraz na kvalitu, aby si aktívne látky z prírody udržali svoju silu a ich efekt sa znásobuje na základe najnovších výsledkov vedeckého výskumu v oblasti medicíny, nutričných doplnkov a prírodného liečiteľstva. Pre zachovanie sily prírody, nie sú tieto doplnky výživy zaťažené prídavnými látkami ako sú dochucovadlá alebo farbivá a sú zabalené v recyklovateľných sklenených obaloch. Neobsahujú lepok a sú vhodné aj pre vegánov.
Výživové doplnky produktového radu AVITA sa vyrábajú pod kontrolou Štátnej agentúry pre výživu a liečivá (DFA) a sú certifikované v celej Európskej únii.

Odporúčame vám:

AVITA Vitamín komplex 200 ml
AVITA_vitamin_komplex-200-ml
Kombinácia najdôležitejších vitamínov a minerálov pre správne fungovanie imunitného systému, mozgu a ďalších orgánov.
AVITA Zinok + Selén liposomal plus 200 ml
Zinok a selén liposomal plus
Spojenie minerálov zinok a selén je výborný spôsob, ako prispieť k správnemu fungovaniu imunitného systému a súčasne podporiť zdravie pokožky, očí, vlasov i nechtov.
Glutathion liposomal plus 200 ml
Glutathion 200ml
AVITA D3 K2 liposomal plus 200 ml
AVITA D3 K2 200 ml
Prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov a k normálnej hladine vápnika v krvi. Podieľa sa tiež na procese delenia buniek a podporuje posilnenie imunitného systému.
Vitamín D3 liposomal plus 200 ml
Vitamín D3 v lipozomálnej forme
Vitamín D3 K2 pre deti obsahuje až 120 denných dávok. Produkt je vhodný pre deti už od dojčenského veku, je bez lepku a laktózy.
Magnesium liposomal plus 250ml
Magnesium liposomal plus 250ml
AVITA Curcumin liposomal plus
AVITA Curcumin
B-komplex forte 200 ml
B-komplex forte 200ml
AVITA Prírodné železo C+B9+B12 200 ml
AVITA Prírodné železo C+B9+B12 200 ml
Lipozomálne prírodné železo z listov Curry v unikátnej super kombinácii s vitamínmi C, najmodernejšou aktívnou formou kyseliny listovej (B9) Quatrefolic , vitamínom B12 metylkobalamínom pre maximálne využitie železa v organizme. S prírodnou jablkovou arómou.
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Pečeňový booster
AVITA-Pecenovy-booster-200-ml
AVITA B9 kyselina listová 200 ml
AVITA B9 kyselina listová 200 ml