Latinsky: Tribulus terrestris

Iné názvy: prírodná viagra

Použitie

U mužov: vyznačuje sa mimoriadnymi účinkami pri podpore tvorby spermií a ich životnosti. U mužov bol mnohokrát potvrdený až 30% nárast hladiny testosterónu, čo prináša aj zvýšenie libida a zlepšenie nálady. Kotvičník zemný pôsobí aj ako regeneračný prostriedok pre osoby stredného a staršieho veku, regeneruje svalové vlákno, rozpúšťa obličkové a žlčníkové kamene, zlepšuje peristaltiku čriev, pomáha pri impotencii, zlepšuje imunitu, pomáha pri chorobách obličiek pri obličkových kameňoch a chorobách močového mechúra.

U žien : prispieva k dozrievaniu vajíčok, pomáha riešiť problémy v klimaktériu, menštruačné problémy s neplodnosťou. Kotvičník zemný obsahuje významné množstvo blahodárnych látok pre ľudské telo, ktoré sú obsiahnuté vo všetkých častiach rastliny. Veľmi užitočná je schopnosť kotvičníka zabrániť hypertrofiu a zápalu prostaty. Okrem toho sa hojne používa na liečbu pečeňových, obličkových a kardiovaskulárnych ochorení. Uvoľňuje napätie, zlepšuje sexuálny život, obnovuje vitalitu a elán a účinne znižuje tzv metabolický vek. Ženy v prechode ocenia pôsobenia kotvičníku na potlačenie nespavosti, napätia, depresie, návalu horúčavy, náladovosti a stavu podráždenosti. Kotvičník zemný až o tretinu znižuje “zlý cholesterol”, pôsobí ako antisklerotikum, rozpúšaťa močové kamene, pomáha pri srdových ťažkostiach, zlepšuje činnosť čriev a pôsobí močopudne. Pomáha pri zlej zrážanlivosti krvi.

Kotvičník pomáha aj pri problémoch so zápchou, keďže podporuje črevnú peristaltiku. Taktiež prečisťuje pečeň. Pri zápaloch ústnej dutiny sa osvedčil ako kloktadlo. U žien redukuje telesný tuk v rizikových telesných partiách, u mužov podporuje nárast svalovej hmoty..Je tiež veľmi vhodný na “opicu” po preflámovanej noci.

Účinné látky

Kotvičník obsahuje vitamíny C, E, B, vlákninu, horčík, železo, draslík, fosfor, vápnik, proteíny, alkaloidy (harman a harmín), triesloviny, ďalšie cenné zložky.

Upozornenie

S ohľadom na obsah alkaloidov sa jeho konzumácia neodporúča osobám mladším ako 15 rokov a ženám v období tehotenstva a kojenia.

Kotvičník zemný

Odporúčame vám:

[vc_single_image image=”3428″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” css_animation=”bounceIn” link=”https://alfamedicalteam.com/obchod/kotvicnik-zemny-20-x-2-g/”]

[vc_single_image image=”3429″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” css_animation=”bounceIn” link=”https://alfamedicalteam.com/obchod/modry-pramen-kotvicnikom-muzov/”]

[vc_btn title=”Herbár” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-reply” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Falfamedicalteam.com%2Fporadna-zdravia%2F|||”]