Jarná očista pre štíhlu líniu a posilnenie imunity


Prichádza jar a s ňou aj novoročné predsavzatia a plány. Urobte niečo pre svoje zdravie a doprajte mu reštart ako sa patrí. Jarná očista pre štíhlu líniu a posilnenie imunity Vám dodá novú životnú energiu. Poradíme vám ako detoxikovať škodliviny z tela a zachovať si štíhlu líniu rýchlo a jednoducho.

Kedy telo potrebuje očistu?                                                                                                                                                               

Po zimných mesiacoch môžete trpieť nedostatkom energie, cítiť sa unavení a bez života. Vyčerpanosť a únava vám nedovolí venovať sa svojím obľúbeným činnostiam. Ak sa chceme vyhnúť jarnej únave a dodať telu potrebnú energiu a silu, je vhodné začať s detoxikáciou organizmu. Svoju úlohu zohráva aj oslabená imunita, ktorá dáva telu znak, že niečo nie je v poriadku. Ďalším znakom bývajú tráviace problémy, únava po zobudení ale aj kožné problémy či tmavé kruhy pod očami. V tele sa hromadia toxíny, ktoré poškodzujú orgány a vychádzajú hlavne z nesprávneho životného štýlu a užívania nadmerného množstva alkoholu. Ľudské telo je vybavené orgánmi, ktoré škodliviny dokážu filtrovať, no niekedy sa oplatí pomôcť mu vhodnými výživovými doplnkami. Hlavným cieľom detoxikácie je ,,prečistiť” pečeň a črevá.

Ako správne očistiť organizmus?

Aby mohlo ľudské telo správne fungovať, potrebuje dostatok vitamínov a živín. Zapojte do svojej dennej rutiny očistu tela a podporte svoje zdravie. Vaše orgány sa vám za to poďakujú. Ako na to? Poradíme vám niekoľko tipov na jarnú očistu:

Pohyb – podporuje kardiovaskulárny a nervový systém. Má blahodarný účinok na telo a psychiku. Okrem toho urýchli vaše chudnutie, dodá energiu na cvičenie a zabezpečí správne fungovanie všetkých orgánov.                                                                                                                                                                                                       

Pitný režim a ovocné šťavy – zabezpečiť dostatočný príjem tekutín je základom každej očisty. Ovocné šťavy prispievajú k lepšiemu tráveniu, obsahujú vitamíny v tej najprirodzenejšej forme.

Čaje – majú vynikajúce detoxikačné účinky. Na trhu dostať porciované čaje, alebo si doma môžete pripraviť vlastné z čerstvých byliniek. Výborný a chutný čaj si pripravíte z mäty piepornej, ktorá má výborné žlčopudné a antioxidačné účinky, zlepšuje trávenie a pôsobí protizápalovo. Na očistenie pečene od toxínov je vynikajúci pestrec mariánsky, ktorý znižuje cholesterol a priaznivo pôsobí na žlčník. Na odvodnenie organizmu priaznivo vplýva čaj z prasličky roľnej, túžobníka brestového a petržlenu.

Výživové doplnky – patria sem vitamíny a minerály, ktoré napomáhajú udržiavať správny metabolizmus tukov a normálnu činnosť pečene.

Vláknina – prispieva k normálnej funkcii tráviaceho traktu a pomáha optimalizovať tráviacu sústavu. Do jedálnička zaraďte probiotiká, ľanové, tekvicové a chia semienka.

Správnym nasmerovaním a postupnými krokmi svoje telo nielen očistíte, ale aj podporíte k lepšiemu fungovaniu. Detoxikácia organizmu vám pomôže zrýchliť metabolizmus a v konečnom dôsledku urýchli vaše chudnutie. Prečo nezačať už dnes, veď jar už klope na dvere!

 

 

Odporúčame vám:

Zuccarin - s chrómom a výťažkami z moruše
Zuccarin - s chrómom a výťažkami z moruše
Zuccarin je výživový doplnok ideálny pri chudnutí a snahe udržať si štíhlu líniu – vďaka aktívnym látkam pomáha udržiavať kontrolu nad telesnou hmotnosťou a pomáha znižovať chuť na sladké. Taktiež udržuje normálnu hladinu cukru v krvi vďaka čomu je výborným pomocníkom aj pre diabetikov
AVITA-Pecenovy-booster-200-ml
AVITA PEČEŇOVÝ BOOSTER 200 ml
Lipozomálny pečeňový booster predstavuje unikátnu kombináciu látok a bylín, ktoré majú blahodárne účinky na funkciu pečene.
Active Liver - kompletná podpora pečene
Active Liver - kompletná podpora pečene
Active Liver TM je výživový doplnok podporujúci normálnu činnosť pečene a napomáhajúci udržiavať správny metabolizmus tukov.
AVITA Probiotika plus vlaknina 60 tbl
AVITA Probiotika plus vláknina 60 tbl
Probiotiká obsahujú živé mikroorganizmy, ktoré vo všeobecnosti prispievajú k normálnej funkcii črevného traktu a pomáhajú optimalizovať tráviacu sústavu.
Apple Cider Gummies – jablčný ocot vo forme želé bonbónov
Jablčný ocot vo forme chutných želé bonbónov, jednoduchý a pohodlný spôsob užívania jablčného octu. Bez cukru, laktózy a gluténu. Vhodný pre vegánov.
Odvodnenie organizmu – bylinný čaj porciovaný
Herbex Odvodnenie organizmu - bylinný čaj porciovaný 60g
Žihľava a túžobník podporujú vylučovanie vody z tela a priaznivo pôsobia na močové cesty.
Žalúdok a črevá 30g
Žalúdok a črevá 30g – čakanka, repík, mäta
Bylinky obsiahnuté v tomto čaji pôsobia blahodárne na tráviacu sústavu. Čakanka a archangelika podporujú trávenie a funkciu pečene. Mäta a puškvorec podporujú správnu funkciu tráviaceho traktu.
Pestrec a mäta - pre zdravú pečeň a dobré trávenie
Pestrec a mäta 20x4g
Zloženie: pestrec mariánsky (plod), mäta pieporná (vňať).
Psyllium prírodná vláknina
Psyllium prírodná vláknina
Psyllium je prírodná vláknina, ktorá v tráviacom trakte niekoľkonásobne zväčšuje svoj objem.