Imunita u detí


Imunita je nevyhnutná pre zdravý vývoj dieťaťa. Vyvíja sa postupne a s opakujúcou sa chorobnosťou si organizmus buduje lepšiu obranyschopnosť a imunitnú pamäť. Imunita však nie je daná, dieťa si ju musí vybudovať. Do určitej miery sa dá imunita dieťaťa ovplyvňovať, a to tým, že ju budeme neustále posilňovať.

Dieťa je často choré

Opakované infekcie sú u detí v predškolskom a školskom veku úplne bežné. Postupným vývojom si však budujú svoj imunitný systém tým, že prichádzajú do kontaktu s rôznymi patogénmi. To sa následne prejavuje tak, že dieťa býva častejšie choré. Častá chorobnosť sa vyskytuje predovšetkým u detí do 3 rokov, ktoré ešte len nastupujú do kolektívu. Problém však nastáva vtedy, ak bývajú infekcie stále častejšie a závažnejšie, v tom prípade je potrebné vyhľadať odborníka.

Ako sa prejavuje oslabená imunita

  • Dlhodobá únava, vyčerpanie a stres.
  • Zapálené kútiky úst, herpesy či afty.
  • Bolesti hlavy.
  • Kožné a vírusové ochorenia.
  • Tráviace problémy.
  • Ťažší priebeh ľahších ochorení ako napríklad nádcha.

Ako posilniť imunitu u detí

Túto otázku si kladie hádam každý rodič, ktorý chce posilniť obranyschopnosť organizmu svojho dieťaťa a ktorý vie, že k posilneniu imunity môžeme prispieť aj my, rodičia. Ako teda prispieť k posilneniu imunity u detí?

Doprajte deťom správnu výživu- zahrňte do jedálnička stravu bohatú na vitamín C, vitamín D a karotenoidy ( mrkva, fazuľa, pomaranče). Obsahujú zložky, ktoré sa podieľajú na obrane proti baktériám a vírusom.

Dostatok pohybu – cvičením si organizmus buduje počet buniek, ktoré bojujú s infekciou. Najlepšou voľbou je vymyslieť dieťaťu takú aktivitu, ktorá ho bude aj aj baviť.

Dostatok spánku – spánok je prospešný nielen pre dospelých ale aj deti. Nedostatok spánku prispieva k oslabeniu imunity a väčšej náchylnosti na choroby.

Psychická pohoda a kľud – dieťa býva často vystavené veľkému stresu doma aj v škole a preto je dôležité naučiť ho správne oddychovať. Vhodná aktivita je takisto kľúčom k lepšiemu psychickému zdraviu.

Vitamíny – vitamíny sa prirodzene nachádzajú v ovocí a zelenine, ale pokiaľ máte pocit, že ich vaše dieťa zje málo, siahnite po vitamínových doplnkoch pre deti. Formu vitamínov voľte podľa veku dieťaťa. Pre detičky od dojčenského veku sú vhodné vitamíny vo forme kvapiek – https://alfamedicalteam.com/obchod/fitobimbi-vitamin-d3k2-pre-deti/https:/    

/alfamedicalteam.com/obchod/epavit-vitamin-d3-baby/

Pre detičky od 3 rokov odporúčame https://alfamedicalteam.com/obchod/avita-prirodne-zelezo-cb9b12-liposomal-plus-200-ml/

Pre školákov, ktorý už vedia prehĺtať tablety je vhodný vitamín D vo forme tabliet  https://alfamedicalteam.com/obchod/epaplus-d3-forte/

Obľúbené sú aj vegánske multivitamíny vo forme želé bonbónov vhodné pre deti staršie ako 11 rokov  https://alfamedicalteam.com/obchod/multi_vegan_gummies/

Probiotiká – sú dôležite baktérie, ktoré sa prirodzene vyskytujú na stenách čriev, odstraňujú škodlivé látky a toxíny a zabezpečujú zdravú mikroflóru. Ich počet sa znižuje hlavne pri užívaní antibiotík, ochoreniach tráviaceho traktu a pri hnačkách.

V našej ponuke nájdete aj probiotiká s vlákninou vhodné pre deti už od 3 rokov. Pomáhajú udržiavať rovnováhu v črevnom trakte https://alfamedicalteam.com/obchod/probiotika-plus-vlaknina/

Začnite posilňovať detskú imunitu správnymi návykmi a vaše dieťa bude mať omnoho menej detských soplíkov a kašľa. Správnymi stravovacími návykmi, životným štýlom a pohybom prispejete k tomu, aby ich imunitný systém správne fungoval.

Vedeli ste, že až 70 % imunitného systému sa nachádza v črevách?

Odporúčame tieto produkty:

Vitamín D3 a K2 pre deti
fitobimbi_vitamin_D3_K2_deti
Vitamín D3 K2 pre deti obsahuje až 120 denných dávok. Produkt je vhodný pre deti už od dojčenského veku, je bez lepku a laktózy.
Vitamín D3 + K2
Vitamín D3 + K2
Vitamín D3+K2 v 30 ml balení skrýva až 120 denných dávok. Vitamín D3 spolu s vitamínom K2 podporujú zdravé kosti, zuby, svaly a imunitný systém.
Vitamín D3 z lišajníka
Vitamín D3 z lišajníka
Vitamín D3 z lišajníka obsahuje až 50 µg/2000 IU vitamínu D3, čo predstavuje až 1000% odporúčanej dennej dávky. Prispieva k správnej funkcii imunitného systému, k udržaniu zdravých kostí, zubov, svalov a k vstrebávaniu vápnika a fosforu.
AVITA Prírodné železo C+B9+B12 200 ml
AVITA Prírodné železo C+B9+B12 200 ml
Lipozomálne prírodné železo z listov Curry v unikátnej super kombinácii s vitamínmi C, najmodernejšou aktívnou formou kyseliny listovej (B9) Quatrefolic , vitamínom B12 metylkobalamínom pre maximálne využitie železa v organizme. S prírodnou jablkovou arómou.
AVITA Probiotika plus vlaknina 60 tbl
AVITA Probiotika plus vláknina 60 tbl
Probiotiká obsahujú živé mikroorganizmy, ktoré vo všeobecnosti prispievajú k normálnej funkcii črevného traktu a pomáhajú optimalizovať tráviacu sústavu.
EPAplus D3 FORTE - výživový doplnok s vitamínom D
EPAplus VitaminD3
Vitamín D3 je produkovaný v našom tele pod našou pokožkou ako reakcia na vystavenie slnečnému žiareniu. Pobyt na slnku je pre väčšinu ľudí jednoduchým a spoľahlivým spôsobom na získanie vitamínu D.
Multi Vegan Gummies
Multi Vegan Gummies 120 želé bonbónov
Multi Vegan™ Gummies je výživový doplnok, ktorý obsahuje 9 rôznych vitamínov, vrátane vitamínov skupiny B, vitamínu C a vitamínu D2.
Domotherm_Rapid10s
Domotherm Rapid10s
Digitálny teplomer DOMOTHERM Rapid 10s – výsledok do 10 sekúnd