Čo si zbaliť do cestovnej lekárničky


lekárničkaChystáte sa niekam vybehnúť vo svojom voľnom čase ? Vždy by ste mali v prvom rade myslieť na svoju bezpečnosť. Najmä pri turistike, ale aj iných aktivitách je cestovná lekárnička veľmi dôležitá, pretože poskytuje spôsob ako ošetriť menšie zranenia a zdravotné problémy. Zloženie cestovnej lekárničky závisí od cieľa a účelu cesty. Prinášame vám základný prehľad toho, čo by v nej nemalo chýbať.

Čo nesmie v lekárničke chýbať?

1. Lieky, ktoré užívate pravidelne

Inštitút očkovania a cestovnej medicíny na svojom portáli radí mať tieto lieky zbalené aj s 30 % rezervou. Dobré je tiež zbaliť si lieky proti alergii a netýka sa to len alergikov. lekárničkaPodráždenie pokožky od slnka, či od uštipnutia hmyzom, ale aj kožná reakcia na nejaké netypické jedlo, môžu potrápiť každého. Vtedy pomôžu antihistaminiká (lieky proti alergickej reakcii) vo forme tabliet alebo aj chladivého gélu.

2. Lieky proti teplote a bolesti

Hlava, zuby, chrbát, či menštruačné bolesti nám vedia znepríjemniť bežný deň,ale aj dovolenku. Na trhu existuje niekoľko typov preparátov na tíšenie bolestí a každý si tak môže vybrať, čo mu najlepšie vyhovuje.

3. Obväzy, náplaste a prostriedky na dezinfekciu 

Tieto pomôcky sú tiež nevyhnutnou súčasťou lekárničky. Najmä pri cestách s deťmi je vhodné mať po ruke prípravky na drobné poranenia a odreniny. Najmä vyčistenie rany a následná dezinfekcia zohrávajú klúčovú úlohu pri ošetrovaní rán. lekárničkaAkákoľvek otvorená rana sa totiž môže stať infikovanou, ak sa dostane do kontaktu s baktériami. Dôležité je tiež správne obviazanie alebo fixácia leukoplastom. 

4. Prostriedky na problémy s trávením

Asi najčastejším problémom, ktorý trápi cestovateľov je hnačka a problémy s trávením vôbec. Netradičná strava, ale aj stres zo samotného cestovania, na ktorý telo reaguje môže vyvolávať ťažkosti s trávením. Preto je dobré pamätať aj na produkty, ktoré dokážu zastaviť hnačku či vracanie. Taktiež treba pamätať aj na prostriedky proti zápche, teda preháňadlá.

Odporúčame vám:

Elastický a priedušný fixačný obväz Mollelast
Elastický a priedušný fixačný obväz Mollelast
Elastický a priedušný fixačný obväz Mollelast je vhodný na na stabilizovanú polohu časti tela, na fixáciu krytia, kompresiu
Vitella TREOX - regeneračný gél na podráždenú pokožku
Vitella TREOX - regeneračný gél na podráždenú pokožku
Vitella Treox je gél s dezinfekčnými vlastnosťami, ktorý zbavuje kožu nežiaducich mikroorganizmov a podporuje regeneráciu podráždenej kože.
FIXAplast AQUA - vodeodolná, priehľadná náplasť
FIXAplast AQUA
Vodeodolná náplasť na ošetrenie drobných poranení. Priehľadná náplasť, vhodná na ochranu rany pri kúpaní
FIXAplast CLASSIC - náplasť s vankúšikom nedelená
Fixaplast classic 1mx6cm
Nedelená textilná náplasť telovej farby s perforovaným vankúšikom, ktorý umožňuje tzv. dýchanie pokožky. Vhodná na drobné rany, odreniny a poranenia.