Ako zastaviť vypadávanie vlasov


Vlasy zohrávajú v živote človeka dôležitú úlohu hlavne z estetického hľadiska. Kvalita vlasov, hustota, farba či strih dodávajú každému človeku jeho jedinečnosť. Ich nedostatok a nadmerné vypadávanie signalizuje nielen zdravotný problém, ale výrazne znižuje sebavedomie. Padanie vlasov trápi ženy aj mužov v každom veku. Za túto skutočnosť môžu však viaceré faktory. Stres, nesprávna výživa či dôsledok ochorenia. Tieto príčiny ovplyvňujú kvalitu a celkový vzhľad našich vlasov. Preto je veľmi dôležité sa o vlasy dôkladne starať a dopriať im potrebnú výživu.

V našom článku sa dočítate príčiny padania, ale aj možnosti, ako zlepšiť kvalitu a stav vašich vlasov.

Prečo sa bábätká rodia s vláskami?

Bábätka už pri narodení majú vlásky. Niektoré majú len jemné chĺpky, iné ich majú viditeľnejšie a hustejšie. Ale prečo je to tak? Je vedecky dokázané, že vlasové folikuly sa tvoria už v piatom mesiaci tehotenstva.

Koľko má dospelý človek vlasov?

Dospelý človek má priemerne 100 000 – 200 000 vlasov. Mesačne nám narastú o 1 cm. Denne nám vypadne okolo 150 ks vlasov.

Príčiny vypadávania vlasov

Vlasy padajú každý deň a dokážu človeka poriadne potrápiť. Hlavne ak ich vypadne viac než je potrebné. Preto je vhodné viesť si denník o zmenách, ktoré si všimnete na vašich vlasoch. Najčastejšími dôvodmi môžu byť najmä:

  • hormonálne zmeny a pôrod,
  • stresové situácie,
  • genetika,
  • nedostatočná výživa,
  • kožné problémy,
  • zmena ročného obdobia,
  • užívanie liekov,
  • fajčenie.
Vedeli ste, že trvá 13 dní, kým sa objaví šedivý vlas, ktorý vznikol kvôli stresu alebo šoku?
Ako zlepšiť kvalitu vlasov?

Kto by nechcel mať zdravé a krásne vlasy? Už od nepamäti sú husté vlasy považované za skutočný symbol krásy. Doprajte svojim vlasom dostatok starostlivosti tak, ako dbáte o svoje zdravie. Základom je konzumácia pestrej stravy, ktorú tvorí zelenina a ovocie, orechy, semiačka, strukoviny a ryža. Okrem toho dopĺňajte potrebné vitamíny a minerály, ktoré dodajú vlasom potrebnú výživu, lesk a pevnosť. Sú to najmä:

TIP: Vyskúšajte výživový doplnok HAIR VOLUME, ktorý pomáha udržať prirodzený rast a objem vlasov. Jedinečná kombinácia bio aktívnych rastových faktorov vyživuje, podporuje a aktivuje životné procesy buniek vlasových folikulov.

Keď výživa nestačí

Hlavná starostlivosť o vlasy prebieha už v kúpeľni. Aby boli vaše vlasy zdravé a krásne, doprajte im čas a pozornosť. Veľmi dôležité je správne umývanie a ošetrenie. Vlasy si umývajte vo 2 fázach a nezabudnite ani na kondicionér. Nakoniec vlasy jemne vysušte uterákom bez šúchania. Ak už si neviete rady so svojimi vlasmi, používajte špeciálne prípravky, ktoré zmiernia vypadávanie vlasov a podporia ich rast. Vhodné je používať vlasové séra, šampóny, kondicionéry a masky určené pre váš typ vlasov.  Ďalším krokom je pravidelné podstrihávanie končekov. Farbenie a styling vlasy zaťažujú, a preto sa im snažte, čo najviac vyhýbať. A ako sa staráte o svoje vlasy vy?

Odporúčame vám:

Hair volume - výživový doplnok pre rast a objem vlasov a proti šediveniu
Hair Volume
HAIR VOLUME je výživový doplnok, ktorý podporuje rast a objem vlasov, pomáha predchádzať predčasnému šediveniu a udržuje vlasy zdravé a lesklé.
Hair Volume Gummies VEGAN
Hair Volume Gummies VEGAN
je výživový doplnok vo forme želé bonbónov s výťažkom z jabĺk v kombinácii s prosom, prasličkou roľnou, biotínom a zinkom, vhodný aj pre vegánov.
Prírodný šampón Hair Volume
Prírodný šampón Hair Volume
Prírodný šampón Hair Volume je založený na vyživujúcich zložkách, ako je jablkový extrakt, kokos, jablčný ocot a hydrolyzovaný ryžový proteín, ktoré dodávajú vlasom objem, lesk a hydratáciu.
Hair Volume conditioner
Hair Volume conditioner
Kompletná starostlivosť o vlasy na bylinnej báze, ktorá pomáha ošetrovať vaše vlasy zvnútra aj zvonku.
Hair Volume Shine Serum
Hair Volume Shine Serum
Hair Volume™ Shine Serum je luxusné vyživujúce sérum s bylinným zložením, ktoré pomáha obnoviť lesk, objem a zdravý vzhľad vlasov. Sérum obsahuje výťažky z jabĺk, rakytníka a prosa siateho v kombinácii s vitamínom E, slnečnicovým olejom a rozmarínom.
Hair Volume Repair Mask
Hair Volume Repair Mask
Hair Volume™ Repair Mask je hĺbkovo vyživujúca regeneračná maska, ktorá obsahuje výťažky z jabĺk, kokosu a hydrolyzovaný ryžový proteín pre obnovu stratenej vlhkosti a posilnenie vlasových vlákien. Vlasy zanecháva vyživené, hebké a lesklé.
Hair Volume Duo Pack
Hair-Volume-Duopack
Šampón a kondiconér Hair Volume za zvýhodnenú cenu. Produkty sú prírodnej bylinnej báze, obsahujú aktívne prírodné látky, ktoré vlasy vyživujú a dodávajú im lesk a objem. Bez parabénov, silikónov a sulfátov.
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
AVITA Hydrolizovaný kolagén z bioaktívnych peptidov 250 ml
Avita_Zinok FORTE EKO 30+7
Avita_Zinok FORTE EKO 30+7
Až v 25 mg zinku v dennej dávke. Zohráva dôležitú úlohu pri fungovaní imunitného systému. Podporuje zdravie kostí, vlasov, nechtov a pokožky.
AVITA MINERÁL KOMPLEX EKO
AVITA MINERÁL KOMPLEX EKO
Minerál komplex obsahuje kombinácia najdôležitejších minerálov pre správne fungovanie životne dôležitých procesov v tele
Mediket Plus 100ml - šampón na závažnú formu lupín a svrbenie hlavy
Mediket Plus - šampón na závažnú formu lupín a svrbenie hlavy
Mediket Plus je unikátny dermatologický šampón proti lupinám a problémom spojených s nadmernou tvorbou kožného mazu. Ovplyvňuje mikroflóru pokožky hlavy a napomáha obnoviť jej prirodzenú rovnováhu. Pri používaní Mediket Plus sú vlasy lesklé, zdravé a bez lupín.
Mediket Ictamo 80ml - šampón pri nadmernej tvorbe mazu
Mediket Ictamo - šampón pri nadmernej tvorbe mazu
Mediket Ictamo je vysoko účinný šampón na ošetrovanie problémov kože hlavy, ktoré sa prejavujú podráždením, svrbením a nadmernou tvorbou mazu – seborea, lupiny v plakoch, nadmerná tvorba kožného mazu a svrbenie.