5 tipov pre zdravú kožu v karanténe 


Pokožka sa nosením rúšok a rukavíc dostáva do neprirodzeného prostredia, spolu s častým umývaním rúk to prispieva k jej vysušovaniu. Následkom toho je koža suchá, popraskaná a môžu sa na nej objaviť aj nepríjemné vyrážky. Viete čo všetko okrem toho ešte ovplyvňuje stav našej pokožky a ako sa o ňu správne starať, aby netrpela? Prečítajte si našich 5 tipov pre zdravú kožu v karanténe.

Správne umývanie rúk

5 tipov pre zdravú kožu v karanténe

Vzhľadom k epidémii COVID-19 je odporúčané čo najčastejšie si umývať ruky, obzvlášť dôkladne po návrate z vonkajšieho prostredia. Pre problematickú kožu to môže znamenať vysušenie, popraskanie a zápalové prejavy. Je preto dobré umývať si ruky nevysušujúcim prípravkom, ktorý koži neubližuje. Ak sa pohybujete aj mimo domova, je vhodné si takýto čistiaci prípravok brať so sebou, napríklad do práce, aby ste svoju kožu zbytočne nedráždili nevhodnými mydlami.

Z radov atopikov máme pozitívnu spätnú väzbu na umývaciu penu Mediket Ictafoam, ktorá je veľmi dobre tolerovaná aj na podráždenej koži.

5 tipov pre zdravú kožu v karanténeZachyťte prach

V domácnostiach momentálne trávime oveľa viac času ako zvyčajne, a to celá rodina. Tým je zvyšujé množstvo prachu, mikroorganizmov a alergénnych látok v okolitom prostredí, ktoré kožným problémom neprospievajú. Dôležité je preto častejšie upratovať, utierať prach, používať vysávače s Hepa filtrom a tiež častejšie vetrať.

Natierať, natierať, natierať

5 tipov pre zdravú kožu v karanténe

Túto radu už každý človek s ekzémom iste počul miliónkrát, ale je tak dôležitá, že ju v našom návode rozhodne nemôžeme vynechať. Starajte sa nielen o ruky, ktoré sú najexponovanejšie, ale taktiež aj o zvyšok tela. Vhodné je premasťovanie kože vitamínovou masťou či mliekom (Vitella Extreme alebo Vitella U). Na začervenané a svrbiace ložiská vám pomôže Vitella Ictamo s bielym ichtyolom, ktorý pomáha kožu upokojiť a dostať ju do lepšej kondície.

5 tipov pre zdravú kožu v karanténe

Správna strava je základ

Hoci je teraz veľmi populárne piecť domáci chleba či oprášiť recept na buchty po babičke, myslite aj na vyváženosť stravy. Uchovajte si v strave dostatok vitamínov a minerálov vďaka ovocí a zelenine (mali by sme zjesť 5 porcií denne) a jedzte čo najviac zdravých rastlinných tukov a mastných kyselín, ktoré nájdete v rôznych druhoch orieškov, v avokáde alebo chia semienkach. Myslite tiež na to, že mnohých kožným problémom neprospieva cukor!

Nestresujte sa

Náš vonkajší stav odráža ten vnútorný.  Udržať si psychickú pohodu je, ako najlepšie to ide, je veľmi dôležité. Všetko sa v lepšie obráti. Veríme v to. 🙂

Odporúčame vám:

Mediket Ictafoam 100 ml
Mediket ictafoam
Mediket Ictafoam zmierňuje svrbenie, reguluje tvorbu kožného mazu a zmierňuje telesný pach, ktorý vzniká metabolizáciou potu
Vitella Ictamo 30g - hojivá pasta na atopickú pokožku
Vitella Ictamo
Pasta Vitella Ictamo bola špeciálne vyvinutá na ošetrovanie ťažko zvládnuteľných častí kože. Optimálna kombinácia látok v paste Vitella Ictamo upokojuje a regeneruje problematické miesta kože.
Vitella Ictamo Forte 30g
Vitella Ictamo Forte
Vysoko účinná a rýchlo pôsobiaca pasta na kožné problémy, ktorá kombinuje účinky bieleho ichtyolu, zinku, octopiroxu a dermosoft decalact.
Cellon krém 100 ml
Cellon krém
Ochranný krém na pokožku vyžadujúcu zvýšenú starostlivosť. Je vhodný aj na použitie zdravotníckymi pracovníkmi v nemocnici aj mimo nej.
Vitella Extreme 75g - vitamínová masť na suchú pokožku
Vitella Extreme
Vitella Extreme je vitamínová masť na premasťovanie problematickej suchej kože. Obsahuje optimálnu kombináciu vitamínov A, E a kalcia v nedráždivom masťovom základe.